Pondělí, 2 října, 2023

10 věcí u vás doma, kterých se okamžitě zbavte

rodina

V obchodě vám kabelku zabalili do krásné tašky. Doma uložíte na čestné místo nejen nový úlovek, ale i papírovou tašku, kterou, jak si myslíte, ještě určitě využijete. Pravdou však je, že si na ni už ani nevzpomenete, dokud vám nevypadne z přeplněné skříně. Každý doma zbytečně uchovává množství nepotřebných věcí, které jen zabírají místo. Pryč s nimi!

 1. Stará kosmetika
  Pokud nezvyknete protřídit svou koupelnovou skříňku a kopu dekorativní kosmetiky pravidelně, udělejte to nyní. Opalovací krémy z minulého léta, denní krém, který je na poličce již několik sezón, nebo zaschlá spirála spíše uškodí, než poslouží. Myslete na vaši pokožku, která si zaslouží zdravou péči.
 2. nenošené oblečení
  I když vám šaty z promoce připomínají atmosféru této události, opravdu si je už nikdy neoblečete. Zbytečně zabírají místo a volný věšák ve skříni má cenu zlata.

Zbavte se oblečení, které jste neměli na sobě více než rok. Buď ho darujte kamarádce, nebo pokud jde například o nenošené, nebo značkové kousky, prodejte je na internetovém bazaru – Bazar.sk. Za vydělané peníze si můžete koupit něco, co vás potěší.

 1. Nepotřebné věšáky
  Myslíme ty, které si přinesu většinou z čistírny. Odkládáme je, nebo používáme na zavěšení jiných šatů, děláme však chybu. Ničíme tím naše oblečení, které se tak deformuje a vytahá. Kupte si raději dřevěné a těchto se zbavte při nejbližší příležitosti.
 2. Léky po expiraci
  Množství léků je možné užívat jen nějakou krátkou dobu po otevření. Těchto se zbavte okamžitě po uplynutí této doby. Ostatní, které mají delší dobu expirace uchovávejte jen do doby označené na jejich obalu.

Zde za žádných okolností neplatí omluvu, že se ještě sejdou. Takové léky nevyhazujte, ale jejich odneste do lékárny.

 1. Zničené boty
  Existují dva důvody archivárstva bot. Jedním je, že se ani za nic nechcete rozloučit se svými oblíbenými sandály, které jsou pohodlné a nadčasové a nejraději byste je nosili ještě další dvě léta, jen jsou již ošoupané a vyjeté.

A druhým důvodem, proč jste se ještě nezbavili těch černých lodiček je, že jste je měli obuté pouze na jedné svatbě a jsou jako nové. V obou případech platí, že jen zabírají místo ve skříni. Darujte jejich, nebo prodejte na onlinovém bazary.

 1. Staré časopisy
  Odkládali jste několik let všechny vydání časopisu Eva, Cosmopolitanu, nebo jiného magazínu s domněnkou, že se k nim určitě vrátíte a budete mít čas se do nich znovu začíst.

Nebo jste je po koupi jen letmo prolistovali a odložili na víkendové čtení, na které už nikdy nebyl čas. A tak se vám kupil a z malé hromádky se časem stal stoh čtení. Nechte si jen ty nejaktuálnější a ostatní buď darujte nebo odneste do sběru.

 1. Zničená spodní prádlo
  Myslíte si, že tu vytahaný starou podprsenku, kterou nosíte pod letními šaty i tak nikdo nevidí? Omyl. Víte o ní minimálně vy, kromě toho, že vám deformuje dekolt a neplní už dávno svou funkci.

Investujte do nové spodního prádla. I ty šaty vám lépe padnou na funkční a pěkné prádle, nemluvě o vašem pocitu, že jste i pod šaty maximálně svůdná. Stejně to platí i pro staré punčošky a ponožky.

 1. Bločky
  Téměř všichni odkládáme někde v zásuvce množství bločků od různého zboží, oblečení, visačky z dražších šatů, krabice od bot. Bločky, které dokladují koupi spotřebního zboží, oblečení, spotřebičů uchovávejte pouze po dobu, kdy jsou v záruce.

Zpravidla to bývá dva roky, některý prodejci toto období prodlužují. Protřiďte si tyto doklady a těch nepotřebných se ihned zbavte. Platí to io krabicích z tohoto zboží.

 1. CD, DVD a VHS kazety
  Magnetofonová kazeta s hity 90. let, záznam ze stužková na VHS kazetě. Jsou to historické památky. Ale máte si je ještě na čem vůbec přehrát?

Zabírají množství odkládacího prostoru a zůstávají roky bez jakéhokoli využití. Pokud má pro vás něco osobní hodnotu, dejte si tyto video nebo zvukové záznamy přehrát do elektronické formy.

 1. Staré mobilní telefony a nabíječky
  Dnes už mobilní telefony obměňujeme s větší, či menší periodicitou. Ty starší modely a také nabíječky k nim se nám hromadí v domácnosti.

Ano, ten předposlední model, pokud je stále funkční, si můžeme nechat v zásuvce pro případ, že se něco přihodí s tím, co nyní používáte.

Ale ty starší, které už ani nejsou „smart“ třeba odnést do příslušného sběru. Nebo darovat někomu, kdo se z nich umí ještě potěšit.

Další články autora

Plánování času je dobrý začátek pro ty, kteří toho mají víc a neví, čeho se chytit dřív i pro ty, co jsou hlavou v oblacích

Plánování a zapisování si události jako práce, úkoly, schůzky, akce, oslavy nebo výlety je dobré...

Nechejte vaše vlasy zářit

Značka přírodní certifikované kosmetiky Nature Box představuje produktové řady Cherry a Melon. Zažijte vůni tropického...

Chcete se pořídit čtyřnohého parťáka? Slyšeli jste o možnosti adopce?

U příležitosti světového dne zvířat bez domova chce společnost Mars upozornit na statisíce opuštěných psů...

Proměňte svoji koupelnu a WC v domácí wellness s novými bloky Bref Spa Moments

V dnešní hektické době často hledáme způsoby, jak uniknout shonu a na chvíli se...

Nejnovější články

Plánování času je dobrý začátek pro ty, kteří toho mají víc a neví, čeho se chytit dřív i pro ty, co jsou hlavou v oblacích

Plánování a zapisování si události jako práce, úkoly, schůzky, akce, oslavy nebo výlety je dobré...

Nechejte vaše vlasy zářit

Značka přírodní certifikované kosmetiky Nature Box představuje produktové řady Cherry a Melon. Zažijte vůni tropického...

Chcete se pořídit čtyřnohého parťáka? Slyšeli jste o možnosti adopce?

U příležitosti světového dne zvířat bez domova chce společnost Mars upozornit na statisíce opuštěných psů...
- Reklama -PR článek